تفکر طراحی در کسب و کار

۱۰ راه استفاده از تفکر طراحی در کسب و کار های در حال پیشرفت

راه اندازی کسب و کار، کار آسانی نیست. صاحبان کسب و کار نیاز دارند که با تغییرات مستمر و پیوسته پیش روی کسب و کارشان دست و پنجه نرم کرده، ذینفعان متعدد را مدیریت کنند و نیاز‌های همیشه در حال رشد مشتری‌ها را یافته و آنها را رفع کنند. تفکر طراحی یک روش موثر و خلاقانه برای حل مسئله است که به رهبران کسب کار کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری با آینده نامشخص بازار، روبرو شوند. 

شرکت‌های موفق‌ای مانند AirBnB ، Nike ، Pepsi ، Google و Apple همه از تفکر طراحی استقبال کرده‌اند. این شرکت‌ها از تفکر طراحی برای احیای مجدد خلاقیت، محدود کردن حوزه تمرکز و اشتراک گذاری اهداف خود با اعضای تیم استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت ها برای تصمیم گیری‌های مهم تجاری از تفکر طراحی استفاده می‌کنند.

در اینجا برخی از راه‌هایی که تفکر طراحی در جنبه های مختلف کسب و کار ها تاثیر می‌گذارد را بررسی می‌کنیم:

یک نقشه راه برای آینده داشته باشید

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری و افزایش استفاده از تکنولوژی در سطح خدمات و محصولات، در این حوزه تحولات گسترده ای ایجاد شده است. با توجه به سرعت و تنوع این تحولات رهبران باید چشم به آینده داشته و قدم های قاطعی در مسیر درست پیشرفت کسب و کار خود بردارند. تفکر طراحی در کسب و کار ابزاری است که به رهبران این امکان را می‌دهد که مسائل را به وضوح تجسم کنند. این می تواند به رهبران کمک کند تا یک نقشه راه ایجاد کرده و مسیر آینده شرکت خود را ترسیم کنند. تجسم آینده با سادگی و شفافیت در محیط کسب و کار امروز که بسیار سریع تغییر می کند بسیار مهم است.

مشکل درست را شناسایی کنید

تفکر طراحی در کسب و کار لزوما ساخت محصول یا خدمات نیست، بلکه بیشتر، یافتن و ارائه راه حل های مناسب برای حل مشکلات در همان کسب و کار است. این روش بر روی شناسایی سوالات صحیح و مشکل اصلی کاربران تمرکز می‌کند. این کار شامل تعاملات با کاربران و درک عمیق محیط آنها میباشد. روش تفکر طراحی عمیقاً به یافتن مشکل درستی که باید برای مشتری حل شود اهمیت می‌دهد.

همکاری تیمی و نوآوری

تفکر طراحی بر ایده پردازی، تعاملات تیمی و مشارکت همه افراد تمرکز دارد. این یک روش عالی برای جمع آوری ایده‌های جدید و ابتکاری برای ساخت محصولات و یا خدمات بهتر است. این یک روش تیمی انسان محور است که تیم را مجبور می‌کند که کاربر را در مرکز خود قرار دهد. مدیرعامل‌ها می‌توانند برای همسو سازی افراد با اهداف مشترک، از تفکر طراحی در کسب و کار خود استفاده کنند.

درک عمیق از مشتریان

شناخت عمیق مشتری‌ها برای ایجاد راه حل های مناسب برای آن‌ها بسیار مهم است. بهترین محصولات و خدمات، با اولویت قرار دادن نیازهای کاربرانشان ساخته می‌شوند. در این روش، تاکید بر حل مشکلات مشتریان و نه صرفاً تولید محصول است. راه حل‌ها با توجه به بازخورد کاربران در یک فرایند تکرار شونده در راستای ایجاد تجربیات مفید و ارزشمند برای کاربران نهایی ارائه می‌شود.

جلوتر از رقبا باشید

تفکر طراحی یک رویکرد ساختاری برای یافتن راه حل‌های نوآورانه است. این یک استراتژی متمرکز بر راه‌حل است که کاربران را در قلب محصولات و خدمات قرار می‌دهد. تمرکز بر راه حل تمایز شدیدی ایجاد می‌کند. این کار در ساخت محصولات و خدمات بهتر که مشتریان علاقه به استفاده کنند از آن‌ها دارند، کمک می‌کند. اپل یک مثال عالی در مورد چگونگی استفاده از طرح های جذاب برای ساخت محصولاتی است که به آن‌ها کمک می‌کند تا رقبای خود را شکست دهند.

فرصت های بیشتری بدست آورید

تفکر طراحی در کسب و کار باعث ایجاد نوآوری می‌شود. و فرصت های بیشتری را برای همه فراهم می کند تا به طور موثر مشارکت کنند. این روش به شرکت‌ها کمک می‌کند تا جنبه‌های کاربردی محصولات / خدمات خود را نیز بهبود ببخشند و با طرحی‌های ساده‌تر پذیرش محصول و خدمات خود را بهبود دهند. 

افزایش بهره‌وری در جلسات

معمولا ساعت‌های زیادی از زمان کاری خود را صرف شرکت در جلساتی می‌کنیم که یا به آنها نیازی نیست یا بدون هدف مشخص تنها وقت ما را تلف می‌کنند. در بیشتر مواقع موارد زیادی مورد بحث قرار می‌گیرد اما در پایان، هیچ کس تصویر روشنی از آنچه باید انجام شود ندارد. تفکر طراحی ابزاری قدرتمند برای شناسایی مشکلات، اولویت بندی، ایده‌پردازی و تصمیم‌گیری در جلسات است. این روش می تواند برای اجرای جلسات موثر مورد استفاده قرار گیرد تا همه افراد تیم را با هم هماهنگ کند. با طراحی، جلسات تفکر می توانند هم افزایی را در تیم ایجاد کرده و برنامه و مسیر افراد را مشخص کند.

تجربه مشتری را بهبود ببخشید

مسیری که مشتری برای دریافت خدمات یا محصول شما طی می‌کند بر درک او از کسب و کار شما تاثیر می‌گذارد. سهولت مشتری در تعامل و انجام کارها بسیار مهم است. هر تعاملی که مشتری داشته باشد بر دیدگاه او بر برند شما تأثیر می گذارد. تفکر طراحی در کسب و کار می تواند تاثیر مثبتی برای ایجاد یک نقطه ایده‌آل برای ارتباط با مشتری داشته باشد.

ارائه محصولات و خدمات

ارائه محصولات / خدمات، اغلب با استفاده از تفکر طراحی در کسب و کار، بهینه‌تر انجام می شود و در پایان، خروجی مورد انتظاری ارائه می‌دهد. استفاده از بازخورد مشتری و تکرار، در تمامی مراحل، حتی در مرحله توسعه محصول و خدمات انجام می‌شود. این کار ریسک اتفاقات غیرمنتظره را کاهش می‌دهد. محصولات و خدمات نیز با تطابق بیشتری با نیاز مشتری ارائه می‌شوند.

عملکرد فروش

عملکرد فروش برای رشد هر شرکت بسیار مهم است. تفکر طراحی در کسب و کار می‌تواند به تیم فروش کمک کند تا از روش تفکر طراحی برای تعاملات با مشتریان و بیان راه‌حل های ارائه شده به مشتریان احتمالی خود استفاده کنند. در حقیقت، نمایش تصویری اینکه چگونه راه‌حل مطرح شده می تواند آن‌ها را از حالت فعلی خود به نتیجه مورد نظر برساند، می‌تواند روند فروش را تسریع کند. وقتی مشتری های احتمالی می‌توانند تصویر و نسخه دیداری راه حل ارائه شده را ببینند، با اطمینان خاطر بیشتری با شما کار می‌کنند.

 

طبق آمار، شرکتهایی که مبتنی بر طراحی مسائل خود را حل می‌کردند، طی 10 سال، 219٪ بهتر عمل کرده‌اند. کلید موفقیت شرکت های مبتنی بر طراحی، قرار دادن مشتری در اولویت است. آن‌ها راه‌حل هایی با درک عمیق از مشتریان، اهداف، رفتارها و انگیزه‌های آن‌ها ارائه می‌دهند. مدیرعامل‌ها و رهبران عالی اکنون با استفاده از تفکر طراحی، تصمیمات موفق‌تری برای کسب کار خود می‌گیرند.

منبع: سایت Entrepreneur

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید